Letní tábor 2021 - Královské dny

22. ročník letního tábora se sportovním zaměřením a tématickou celotáborovou hrou

 

 Letni_tabor_2021_promo_obrazek

V termínu: Ne 18.07. - So 31.07.2021

Místo konání: Letní tábor a rekreační středisko Nesytá, 544 01 Kohoutov-Vyhnánov, č.ev.17
GPS: 50°27.853'N, 15°56.021'E
Určeno pro děti a mládež: ve věku 8-16 let
 
Tak jsme se přeci jen dočkali! Postupné rozvolňování protipandemických opatření nám dává opět možnost uspořádat letní tábor. Letos už jeho 22. ročník! Na hradě Nesytá se setkáte se samotným králem, který pozve svoje věrné poddané na oslavu svých kulatých narozenin. Přítomní budou i významní rytíři z jeho království. Kdo je chrabrý a má chuť dobývat nová nezmapovaná uzemí, chce si vydělat nějaké ty stříbrňáka a touží stát se rytířem, ten na hrad určitě dorazí. Malby a výjevy z bitev budou k nahlednutí ZDE. Pravidelné informace z hradního deníku pak budou dostupné ZDE.

 

Královská žádost
Chrabří poddaní středověku. Pomozte svému králi dobýt nová nezmapovaná území. Dokažte, jak jste odvážní a stateční v boji! A to vše pro větší slávu a čest Vašeho krále. Na porobených hradech na Vás čekají rytířské souboje, turnaje, jízda na koních, hostiny a hlavně zlato a stříbrňáky! Vypravte se proto rychle ke svému králi na hrad Nesytá, kam Vás král zve na oslavu svých kulatých narozenin, a prokažte mu tím svoji věrnost, statečnost a také štědrost. Přineste králi dar, a on Vás za to jistě odmění ...

Možnosti hradu Nesytá
Ubytujeme Vás na hradě v Nesyté v dřevěných chatkách na čtyřech až šesti lůžkových palandách. K dispozici budete mít hodovní místnost, zbrojírnu, stáje a samozřejmě i ošetřovnu. Hrad Nesytá má svůj vlastní zdroj pitné vody, hlubokou studnu, ze které bude možné čerpat vodu na osvěžení nebo připravit teplou lázeň. Latríny a prevéty Vám budou neustále k dispozici a stejně tak i travnaté kolbiště, místo pro sudovou hru či pro cizokrajný stolní tenis.

Pravidelná strava
V hradní kuchyni se bude podávat jídlo 3x denně. K tomu svačiny a příležitostné večerní hostiny. Nečekejte ale žádný servis! Jídlo Vám budou kuchtíci servírovat výhradně do vlastních jídlonosičů-ešusů, které si budete muset po jídle sami umýt. Počítejte také s pravidelnými službami a hlídkami hradní kuchyně.

Rytířská služba ve skupinách
Rozdělíme Vás do čtyř stejných skupin podle věku a síly, abyste mezi sebou mohli bojovat a soutěžit o přízeň Vašeho krále. Každou skupinu bude mít na povel zkušený a bojem protřelý šlechtic, který Vás povede do bitev. Na Vaše zdraví bude ve dne v noci dohlížet lékařský mistr. Vaše úspěchy a neúspěchy budeme pravidelně zapisovat do hradního deníku, který doplníme i o Vaše malby a výjevy z bitev. Postaráme se o Vás, stačí jen přijet!

Cesta do hradu jen s listinami
Na hrad do Nesyté se dostanete naším povozem z České Třebové. Zastávky budou ve městech Ústí nad Orlicí a Hradec Králové. Povinné lékařské listiny, že jste schopní výkonu rytířské služby, si od Vás vybereme ještě před nástupem do povozu. Bez těchto listin neumožníme nikomu vstup do hradu! Pokud chcete, můžete na hrad přijet na svém koni po vlastní ose. V takovém případě předáte listiny hradnímu purkrabímu.

Hradní poplatek
Jelikož jste se jako rytíři zatím neosvědčili, zaplatíte za možnost dobývat nová území pro krále poplatek 5.400,- stříbrných mincí za hlavu. Pokud na hrad přijedete společně se svým sourozencem, zaplatíte poplatek 5.200,- stříbrných mincí za hlavu. Peníze od Vás vybere královský pokladník předem na účet, č. ú: 197057157/0300. Poplatek uhraďte nejpozději do 30. června 2021.

Zápis rytířů
Kdo chce vstoupit do královských služeb, musí vyplnit formulář online níže. Registraci Vám potvrdíme e-mailem, ve kterém Vám pošleme závaznou přihlášku, kterou bude nutné vyplnit a podepsat! Do královských služeb vstoupíte okamžikem zaplacení celého poplatku! V případě dotazů zavolejte našim ceremoniářům na hlásné trouby: 605759261 (Pavel Patera), 603110521 (Petra Felcmanová).

Online registraci dětí jsme uzavřeli dne 25. června.