Vodácký výlet 2023 - Sázava

14. ročník vodácké turistické akce s výukou kanoistiky pro rodiče a děti

 

Vodacky_vylet_2023_promo
 

V termínu: Pá 16.06./večer - Út 20.06.2023 /odpoledne

Místo konání: řeka Sázava
Start plavby: Ledeč nad Sázavou, ř.km 128,7
Cíl plavby: Ledečko ř.km 66,7
Trasa: https://mapy.cz/s/jugulolozo
Přihlášky: do konce května 2023

 

O co jde?
V dotazníku jste chtěli Sázavu, máte mít Sázavu! Pod vedením zkušených instruktorů vás naučíme základům techniky jízdy na otevřených kánoích. Na výlet pro vás zajistíme veškeré potřebné vodácké vybavení a postaráme se o dopravu lodí. Spát budeme postupně v několika kempech ve vlastních stanech. Na cestách překonáme několik peřejí a jezů a zúčastníme se tradičních vodáckých radovánek.
 

Pro koho výlet je?
Vodáckého výletu se mohou zúčastnit rodiče a děti (plavci) bez vážných zdravotních problémů a všichni, kteří mají rádi přírodu a touží po mokrém dobrodružství. Každý účastník výletu musí mít na sobě plovací vestu po celou dobu plavby. Děti a mládež mladší 18 let mohou jet na vodácký výlet pouze v doprovodu plnoleté osoby, která za ně bude zodpovídat.

Zvládnu to?
Vodácký výlet je vhodný i pro začátečníky, každoročně s námi jezdí i mnoho dětí. První den absolvují účastníci výletu seznamovací hodinku na ovládání kánoe. Naučí se základní záběry pádlem na lodi a důležité povely nutné pro bezpečnou jízdu po řece. V následujících dnech pak budou všichni pokračovat na lodích samostatně pod dohledem zkušených vodáků.

Jak pojedeme?
Lodě, pádla, vesty a barely na osobní věci, které budeme potřebovat během dne, budou zajištěny z půjčovny. Vzhledem k tomu, že podél vody vede železniční trať a u kempů jsou všude zastávky, bude tentokrát jednodušší i přesun vašich plechových miláčků.

Kde budeme spát?
V kempech ve spacácích ve vlastních stanech, nebo pod širákem.

Jak budeme jíst?
Jídlo je v režii každého účastníka. Ve všech kempech nebo v okolí bude možnost zakoupení teplého jídla. Magický barel bude!

Jak se tam dostanu?
Doprava na start ani z cíle není zajištěna. Start i cíl je v dosahu hromadné dopravy, nebo můžete přijet autem po vlastní ose.

Kolik mě to bude stát?
Cena vodáckého výletu je 1.600 Kč pro ty, co už jim bylo 12 a více let. Děti ve věku od 6 do 11,9 let platí sníženou cenu 1.000 Kč a za děti od 3 do 5,9 let zaplatíte pouhých 600 Kč. Dětem mladším 3 let z bezpečnostních důvodů plavbu na lodích nedoporučujeme, ale pokud je přivezete, platit za ně nebudete. Možnost jet na dva dny tentokrát nebude. V ceně je půjčovné lodí a jiného vybavení, kempovné, parkovné a účast licencovaného instruktora vodní turistiky.

Chci jet!
Pokud máte o akci zájem, vyplníte pro každého účastníka zvlášť elektronickou přihlášku níže. Na vodácký výlet jste definitivně přihlášeni okamžikem uhrazení registračního poplatku na bankovní účet spolku OSJO, z. s., č. ú.: 197057157/0300 nejpozději do 31. května 2023. Počet míst je omezený na 15 lodí. Kdo dřív zaplatí, ten jede!

Mám problém nebo dotaz!
Organizace: Vojta Jaroš, vojtech.jaros@gmail.com, 608 533 914.
Přihlášky, platby: Pájič, info@osjo.cz, 605 759 261.

Leták k výletu

Ke stažení zde.

 Registrace účastníků byla ukončena dne 22.05.2023. Máme plný stav!