Cyklovýlet 2017 - Bzenec - Jižní Morava

3.ročník cykloturistické akce pro rodiče a děti s výukou jízdy na kole

 

 

V termínu: Pá, 05.05. večer – Po, 08.05.2017 odpoledne

Místo konání: Turistická základna Littner, Bzenec-Přívoz, Doly Littner 1063
GPS: 48.9353811N, 17.2614247E
 
Co nás čeká a nemine?
Projedeme se na kolech po klidných a rovných stezkách Jihomoravského kraje, CHKO Bílé Karpaty a Přírodním parkem Chřiby. Každý den po snídani vyrazíme na výlet do terénu za místními zajímavostmi a přírodními krásami. Cestou se zastavíme na oběd, naučíme se pracovat s mapou a večer se společně vrátíme zpět.

Cyklistům připravíme celodenní nebo půldenní trasy po cyklostezkách. Naplánujeme pěší výlety a návštěvy kulturních památek. Rodičům s malými dětmi zajistíme pohodlné a bezpečné cyklostezky a v případě potřeby i pohotovostní vůz, kterým je i s dětmi dopravíme zpět na základnu.xx

Jaké kolo si mám vzít?
Doporučujeme, abyste si vzali vlastní seřízené a odzkoušené horské kolo a připravili se na jízdu v terénu za každého počasí. Na výlet je nutná cyklistická výstroj, bezpečnostní prvky pro jízdu na kole a cyklistická helma.

Kde budeme bydlet?
Turistická základna LITTNER se nachází na modré turistické značce v borovém lese mezi městy Bzenec a Strážnice. K dispozici budeme mít stoly na ping pong, asfaltové hřiště na fotbal nebo košíkovou a pískové hřiště na plážový volejbal. Pro odvážlivce bude venku připravený bazén. Základna má sociální zařízení s teplou vodou a uzamykatelnou místnost pro uschování kol.

Kde budeme jíst?
Snídaně a večeře (polopenze) budeme mít připravené na základně podle jídelníčku místní kuchyně. Oběd zůstává v režii každého účastníka. Trasu naplánujeme vždy tak, aby bylo možné se na oběd zastavit na trase cyklovýletu.

Jak se k nám dostanete?
Na místo se musíte dopravit sami po vlastní ose. Doporučujeme vám cestu na kole, autem nebo vlakem.

Kolik vás to bude stát?
Cena cyklovýletu je 1.100,- Kč za dospělou osobu nebo za děti starší 3 let. Děti ve věku od 2 do 3 let zaplatí sníženou cenu 900,- Kč a děti do 2 let mají účast na výletu zdarma bez nároku na lůžko. Platby přijímáme na bankovní účet našeho spolku nejpozději do konce dubna 2017.

Koho mám kontaktovat?
Na email info@osjo.cz nám pošlete vyplněnou závaznou přihlášku.

Vedoucí výletu
Petra Felcmanová, tel.: 603 110 521