Cyklovýlet 2019 - Nové Mlýny - Camp Pálava

5. ročník cykloturistické akce pro rodiče a děti s výukou jízdy na kole

V termínu: Čt, 18.04.2019 (večer) – Po, 22.04.2019 (odpoledne)

Místo konání: Camp Pálava, Nové Mlýny 69, 692 01 p. Mikulov
GPS: 48°51´23´´N, 16°43´49´´E

Co nás čeká a nemine?
Pojeďte s námi o velikonocích na Jižní Moravu. Čeká na nás krásné prostředí CHKO Pálava, vodní nádrž Nové Mlýny, státní zámek Lednice, nebo zřícenina gotického hradu Sirotčí hrádek. Cyklistům připravíme podle chuti půldenní a celodenní trasy po vyznačených rovných stezkách. Rodičům s malými dětmi doporučíme krátké bezpečné trasy, které povedou přes strategická odpočinková stanoviště. Na výlety vyrazíme po snídani, cestou se společně či po skupinkách zastavíme na oběd, navštívíme různá zajímavá místa a večer se vrátíme zpět do kempu. Pěším turistům doporučíme samostatné výlety po okolí spojené s návštěvou kulturních památek.

Jaké kolo si máme vzít?
Cyklistům doporučujeme, aby si na výlet vzali nejlépe vlastní dobře seřízené a odzkoušené horské kolo. Jízdu v terénu vždy uzpůsobíme aktuálnímu počasí. Na výlet je nutná cyklistická výstroj, bezpečnostní prvky pro jízdu na kole a cyklistická helma.

Kde budeme bydlet?
Camp Pálava leží zhruba 1km od Novomlýnské nádrže blízko hráze řeky Dyje. Ubytování máme zajištěné v dřevěných chatkách (4-5 osob) nebo na turistické ubytovně (2-3 lůžkové pokoje) podle možností provozovatele kempu. K dispozici budeme mít vlastní ohniště s grilem a posezením, dětské hřiště, sportovní hřiště pro volejbal, fotbal a tenis. Základna má svůj vlastní bufet, společné sociální zařízení s teplou vodou a uzamykatelnou místnost pro uschování kol. Celkem očekáváme skupinu kolem 50 výletníků.

Kde budeme jíst?
Snídaně a večeře (polopenze) budeme mít připravené v restauraci kempu (s dětským koutkem) podle jídelníčku místní kuchyně. Oběd zůstává v režii každého účastníka výletu. Trasy výletů si proto naplánujeme vždycky tak, abychom se mohli na oběd zastavit někde po cestě.

Jak se dostaneme do kempu?
Do Campu Pálava se musíte dopravit samostatně po vlastní ose. Bezproblémová je cesta autem nebo autobusem.

Kolik nás to bude stát?
Cena za čtyři dny ubytování, polopenzi a doprovodný program je 1.900,- Kč pro každou osobu starší 12 let. Děti ve věku od 3 do 11,9 let zaplatí za výlet sníženou cenu 1.800,- Kč a děti do 3 let mají účast na výletu zdarma bez nároku na lůžko. Platby přijímáme na bankovní účet spolku nejpozději do konce března 2019.

Koho máme kontaktovat?
Závazné přihlášky vyplňte online na webových stránkách spolku niže nejpozději do pondělí 11.03.2019 a pošlete na email: info@osjo.cz. V případě dotazů kontaktujte vedoucího výletu paní Petru Felcmanovou na tel. čísle: 603 110 521.

Registrace účastníků na cyklovýlet byla ukončena dne 12.03.2019. Momentálně máme plný stav.