Cyklovýlet 2020 - Jižní Čechy: Okolo Třeboně

6. ročník cykloturistické akce pro rodiče a děti s výukou jízdy na kole - v roce 2020 nebude vlivem šíření nemoci COVID-19 nealizováno

Cyklovylet_2020_promo

V termínu: St, 29.04.2020 (večer) – Ne, 03.05.2020 (snídaně)

Místo konání: Autokemp U Kosů, Staňkov 61, 378 06 Suchdol nad Lužnicí
GPS: 48.9754219N, 14.9555992E
Přihlášky: do 31.12.2019

DŮLEŽITÁ INFORMACE: Tako akce byla s ohledem na restriktivní opatření vlády proti šíření nemoci COVID-19 zrušena! Až do 30.04. platí v České republice nouzový stav a pořádání veškerých společenských akcí stejně jako shromaďování lidí na veřejnosit je zcela zakázáno. Akci proto uskutečníme na stejném místě až v následujícím roce 2021 (květen).  Všem zájemcům pošleme včas bližší informace.

INFORMACE K DŘÍVE ROZPLÁNOVANÉMU VÝLETU 

Co nás čeká a nemine?
Vydejte se s námi na kole do Jižních Čech. Rovinatá krajina Třeboňska je protkána hustou sítí cyklotras a naučných stezek, a proto nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku pro rodiny s dětmi. Naučná stezka Okolo Třeboně tvoří uzavřený okruh dlouhý 39 km plný přírodních krás a zajímavostí, mezi které nepochybně patří rybníky a rašeliniště. Těšit se můžete také na Skanzen ochrany státní hranice a železné opory, letecké muzeum Libořezy, cyklovýlet k nejsevernějšímu bodu Rakouska nebo na koupání v pískovnách. Rodičům s malými dětmi doporučíme bezpečné cyklotrasy, které povedou přes strategická odpočinková stanoviště. Pěším turistům pak nabídneme výlety po okolí spojené s návštěvou kulturních památek.

Jaké kolo si mám vzít?
Pro cyklisty bude nejlepší, když si na výlet přivezou svoje vlastní dobře seřízené a odzkoušené horské kolo. Jízdu v terénu samozřejmě přizpůsobíme dovednostem cyklistů a aktuálnímu počasí. Na výlet je nutná cyklistická výstroj s bezpečnostními prvky pro jízdu na kole a cyklistická helma.

Kde budeme bydlet?
Ubytujeme se společně v Autokempu U Kosů na břehu Staňkovského rybníka. Do kempu se dá přijet pohodlně autem. Kemp má své vlastní písečné pláže, herní koutek pro děti, tenisový kurt, stůl na ping-pong a bezdrátové WIFI připojení na internet. Ubytování bude z velké části v dřevěných chatkách bez sociálního zařízení. Tekoucí teplá a studená voda, kuchyňka s plynovým vařičem, dřezy na nádobí a mikrovlnná trouba bude v dosahu. Kola si budeme moci uschovat v uzamykatelné místnosti. Celkem očekáváme skupinu kolem 45 výletníků.

Kde budeme jíst?
Snídaně a večeře (polopenze) budeme mít zajištěné v kiosku kempu podle aktuálního jídelníčku. Protože obědy zůstanou v režii každého účastníka výletu samostatně, rozplánuje si trasy výletů vždy tak, abychom se na obědy mohli zastavit po cestě. Zázemí kempu nabídne hostům také obchod s potravinami.

Kolik mě bude výlet stát?
Cena za čtyři dny ubytování, polopenzi a doprovodný program je 2.400,- Kč pro každou osobu starší 9 let. Děti ve věku od 2 do 8,9 let zaplatí za výlet sníženou cenu 2.000,- Kč a děti do 2 let mají účast na výletu zdarma bez nároku na lůžko. Na výlet vybíráme nevratnou zálohu ve výši 50% z ceny splatnou nejpozději do 31.01.2020 (standardně budeme chtít vždy uhradit zálohu ihned při registraci přihlášky). Zbytek platby přijímáme na bankovní účet spolku do konce března 2020.

Koho mám kontaktovat?
Pokud máte o cyklisticko-turistický výlet zájem, vyplňte elektronickou přihlášku níže na webových stránkách spolku. V případě dotazů kontaktujte vedoucího výletu paní Petru Felcmanovou, tel. číslo: 603 110 521, e-mail: p.felcmanova@seznam.cz.

Leták k akci
Ke stažení zde.

Registrace účastníků na Cyklovýlet 2020 byla uzavřena zde 25.02.2020. Momentálně máme plný stav.