Cyklovýlet 2020 - Jižní Čechy: Okolo Třeboně

6. ročník cykloturistické akce pro rodiče a děti s výukou jízdy na kole

V termínu: St, 29.04.2020 (večer) – Ne, 03.05.2020 (snídaně)

Místo konání: Autokemp U Kosů, Staňkov 61, 378 06 Suchdol nad Lužnicí
GPS: 48.9754219N, 14.9555992E
Přihlášky: do 10.12.2019

Co nás čeká a nemine?
Vydejte se s námi na kole do Jižních Čech. Rovinatá krajina Třeboňska je protkána hustou sítí cyklotras a naučných stezek, a proto nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku pro rodiny s dětmi. Naučná stezka Okolo Třeboně tvoří uzavřený okruh dlouhý 39 km plný přírodních krás a zajímavostí, mezi které nepochybně patří rybníky a rašeliniště. Těšit se můžete také na Skanzen ochrany státní hranice a železné opory, letecké muzeum Libořezy, cyklovýlet k nejsevernějšímu bodu Rakouska nebo na koupání v pískovnách. Rodičům s malými dětmi doporučíme bezpečné cyklotrasy, které povedou přes strategická odpočinková stanoviště. Pěším turistům pak nabídneme výlety po okolí spojené s návštěvou kulturních památek.

Jaké kolo si mám vzít?
Pro cyklisty bude nejlepší, když si na výlet přivezou svoje vlastní dobře seřízené a odzkoušené horské kolo. Jízdu v terénu samozřejmě přizpůsobíme dovednostem cyklistů a aktuálnímu počasí. Na výlet je nutná cyklistická výstroj s bezpečnostními prvky pro jízdu na kole a cyklistická helma.

Kde budeme bydlet?
Ubytujeme se společně v Autokempu U Kosů na břehu Staňkovského rybníka. Do kempu se dá přijet pohodlně autem. Kemp má své vlastní písečné pláže, herní koutek pro děti, tenisový kurt, stůl na ping-pong a bezdrátové WIFI připojení na internet. Ubytování bude z velké části v dřevěných chatkách bez sociálního zařízení. Tekoucí teplá a studená voda, kuchyňka s plynovým vařičem, dřezy na nádobí a mikrovlnná trouba bude v dosahu. Kola si budeme moci uschovat v uzamykatelné místnosti. Celkem očekáváme skupinu kolem 45 výletníků.

Kde budeme jíst?
Snídaně a večeře (polopenze) budeme mít zajištěné v kiosku kempu podle aktuálního jídelníčku. Protože obědy zůstanou v režii každého účastníka výletu samostatně, rozplánuje si trasy výletů vždy tak, abychom se na obědy mohli zastavit po cestě. Zázemí kempu nabídne hostům také obchod s potravinami.

Kolik mě bude výlet stát?
Cena za čtyři dny ubytování, polopenzi a doprovodný program je 2.400,- Kč pro každou osobu starší 9 let. Děti ve věku od 2 do 8,9 let zaplatí za výlet sníženou cenu 2.000,- Kč a děti do 2 let mají účast na výletu zdarma bez nároku na lůžko. Na výlet vybíráme nevratnou zálohu ve výši 50% z ceny splatnou nejpozději do 31.01.2020 (standardně budeme chtít vždy uhradit zálohu ihned při registraci přihlášky). Zbytek platby přijímáme na bankovní účet spolku do konce března 2019.

Koho mám kontaktovat?
Závazné přihlášky vyplňte online na webových stránkách spolku a posílejte na e-mail: info@osjo.cz. V případě dotazů kontaktujte vedoucího výletu paní Petru Felcmanovou na tel. čísle: 603 110 521.

Leták k akci
Ke stažení zde.