Cyklovýlet 2022 - Jižní Čechy: Okolo Lužnice

6. ročník cykloturistické akce pro rodiče a děti s výukou jízdy na kole

 Cyklovylet_2022_promo

V termínu: Čt, 14.04.2022 (večer) – Po, 18.04.2022 (dopoledne)

Místo konání: Kemp Fousek, Dráchov 130, 392 01 Soběslav
GPS: 49.2290569N, 14.7200964E
Přihlášky: do 10.04.2022

Co nás čeká a nemine?

Vydejte se s námi na kole do Jižních Čech. Prozkoumáme slavná Soběslavská blata a vydáme se podél toku řeky Lužnice a Nežárky k soutoku do Veselí nad Lužnicí. Uvidíte bohatě zdobená stavení ve stylu selského baroka a navštívíte pohádkovou vesnici, kde se za posledních 200 let nic nezměnilo. Malebná a rovinatá krajina v okolí Soběslavi je protkána hustou sítí cyklotras a naučných stezek, a proto nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku pro rodiny s dětmi. Rodičům s malými dětmi doporučíme bezpečné cyklotrasy, které povedou přes strategická odpočinková stanoviště. Pěším turistům pak nabídneme výlety po okolí spojené s návštěvou kulturních památek.

Jaké kolo si mám vzít?
Pro cyklisty bude nejlepší, když si na výlet přivezou svoje vlastní dobře seřízené a odzkoušené horské kolo. Jízdu v terénu samozřejmě přizpůsobíme dovednostem cyklistů a aktuálnímu počasí. Na výlet je nutná cyklistická výstroj s bezpečnostními prvky pro jízdu na kole a cyklistická helma.

Kde budeme bydlet?
V chatkách v rodinném Kempu Fousek, který se nachází mezi městy Soběslav a Veselí nad Lužnicí. Do kempu se dá přijet pohodlně autem. Chatky v kempu jsou zateplené a plně vybavené, každá má svoji vlastní koupelnu a kuchyňku. Součástí kempu jsou tři rybníky, které jsou propojené kanály, a dá se po nich projíždět na lodičkách. Největší z rybníků (Honzík) je ideální na koupání a má písčitou pláž. V areálu kempu je dost místa pro karavanová stání a najdeme zde hned několik dětských hřišť, půjčovnu kol, grilů, nebo půjčovnu lodiček a kánoí. Kola si budeme moci uschovat v uzamykatelné místnosti. Celkem očekáváme skupinu kolem 48 výletníků.

Kde budeme jíst?
Snídaně a večeře (polopenze) budeme mít zajištěné v restauraci Fousek podle aktuálního jídelníčku. K dispozici jsou dva druhy čepovaných piv, domácí kuchyně a rybí speciality. Protože obědy zůstanou v režii každého účastníka výletu samostatně, rozplánujeme si trasy výletů vždycky tak, abychom se na obědy mohli zastavit někde po cestě.

Kolik mě bude výlet stát?
Cena za čtyři dny ubytování, polopenzi a doprovodný program je 2.800,- Kč pro každou osobu starší 12 let. Děti ve věku od 3 do 11,9 let zaplatí za výlet sníženou cenu 2.600,- Kč a děti do 3 let mají účast na výletu zdarma bez nároku na lůžko. Platbu za výlet proveďte jednorázově na účet spolku, č.ú.: 197057157/0300 nejpozději do 12. dubna 2022.

Koho mám kontaktovat?
Pokud máte o cyklisticko-turistický výlet zájem, neváhejte a vyplňte online elektronickou přihlášku níže pro každou osobu zvlášť. V případě dotazů kontaktujte vedoucího výletu paní Petru Felcmanovou na tel. čísle: 603 110 521, e-mail: p.felcmanova@seznam.cz.

Leták k akci
Ke stažení zde.

Registrace účastníků na Cyklovýlet 2022 - Jižní Čechy: Okolo Lužnice byla uzavřena dne 05.04.2022. Máme plný stav.