Cyklovýlet 2023 - Jižní Čechy: Soběslav

7. ročník cykloturistické akce pro rodiče a děti s výukou jízdy na kole

 Cyklovylet_2022_promo

V termínu: Pá, 28.04.2023 (večer) – Po, 01.05.2023 (odpoledne)

Místo konání: Kemp Fousek, Dráchov 130, 392 01 Soběslav
GPS: 49.2290569N, 14.7200964E
Přihlášky: do 21.04.2023

Co nás čeká a nemine?

Vydejte se s námi na kole do Jižních Čech. Krásná a rovinatá krajina v okolí Soběslavi má hustou síť cyklotras a naučných stezek a tím nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku pro rodiny s malými dětmi. Letos se zaměříme více na cyklostezky v oblasti CHKO Třeboňska nebo v okolí Táborska. Navštívíme tamní hrady a zámky, projedeme se kolem rybníků a načerpáme síly v místních lesích či na rašeliništích. Rodičům s malými dětmi doporučíme bezpečné cyklotrasy, které povedou přes strategická odpočinková stanoviště. Pěším turistům pak nabídneme výlety po okolí spojené s návštěvou zajímavých kulturních památek.

Jaké kolo si mám vzít?
Pro cyklisty bude nejlepší, když si na výlet přivezou svoje vlastní dobře seřízené a odzkoušené horské kolo. Jízdu v terénu samozřejmě přizpůsobíme dovednostem cyklistů a aktuálnímu počasí. Na výlet je nutná cyklistická výstroj s bezpečnostními prvky pro jízdu na kole a cyklistická helma.

Kde budeme bydlet?
V chatkách v rodinném Kempu Fousek, který se nachází poblíž města Soběslav. Do kempu se dá přijet pohodlně autem, které si budete moci zaparkovat přímo před chatkou. Chatky v kempu jsou zateplené a plně vybavené, každá má svoji vlastní koupelnu a kuchyňku. Součástí kempu jsou tři rybníky, které jsou propojené kanály, a dá se po nich projíždět na lodičkách. V areálu kempu je spousta místa pro karavany a hned několik dětských hřišť, půjčovna kol, grilů, nebo půjčovna lodiček a kánoí. Celkem očekáváme skupinu kolem 50 výletníků.

Kde budeme jíst?
Snídaně a večeře (polopenze) budeme mít zajištěné v restauraci Fousek podle aktuálního jídelníčku. K dispozici jsou dva druhy čepovaných piv, domácí kuchyně a rybí speciality. Protože obědy zůstávají v režii každého účastníka výletu samostatně, rozplánujeme si trasy výletů předem tak, abychom se na obědy mohli zastavit někde po cestě.

Kolik mě bude výlet stát?
Cena za tři dny ubytování, polopenzi a doprovodný program je 2.700,- Kč pro každou osobu starší 13 let. Děti ve věku od 4 do 12,9 let zaplatí za výlet sníženou cenu 2.400,- Kč a děti do 4 let včetně uhradí jen náklady za stravování a program ve výši 1.000,- Kč. Platbu za výlet proveďte jednorázově na účet spolku, č.ú.: 197057157/0300 nejpozději do 21. dubna 2023.

Koho mám kontaktovat?
Závazné přihlášky vyplňte online na této stránce níže pro každého účastníka zvlášť a posílejte na e-mail: info@osjo.cz. V případě dotazů kontaktujte vedoucího výletu paní Petru Felcmanovou na tel. čísle: 603 110 521. e-mail: p.felcmanova@seznam.cz.

Leták k akci
Ke stažení zde.

Registrace účastníků na Cyklovýlet 2023 - Jižní Čechy: Soběslav byla uzavřena dne 11.04., máme plný stav. Děkujeme všem cyklistům za zájem a těšíme se na účast.