Letní tábor 2023 - Pirátské ostrovy: Zlato a zase zlato

24. ročník letního tábora se sportovním zaměřením a tématickou celotáborovou hrou o pirátech

 

Letni_tabor_2023_promo 

Odkaz na táborový blog: http://tabor2023.osjo.cz/

V termínu: Ne 16.07. - So 29.07.2023

Místo konání: Letní tábor a rekreační středisko Nesytá, 544 01 Kohoutov-Vyhnánov, č.ev.17
GPS: 50°27.853'N, 15°56.021'E
Pro děti a mládež: ve věku od 8 do 16 let
 

Kde je zlato?
Otrlí piráti a bandité z Nesyté hledají zlato. Cokoliv, co v jejich dosahu smrdí jen trochu zlatem, ukradnou. Jejich železné zásoby se ale tenčí a kapsy zůstávají prázdné. Je potřeba najít truhlu s pokladem. A to hezky rychle! V poslední pirátské zprávě se píše, že někde na ostrovech ještě trocha toho zlata je! Je žluťoučké, cinkavé a hezky voní. Stačí se k němu jen rychle dostat a ukrást ho! Takže hurá pro něj. Přidáš se? Stačí rozlousknout několik hádanek, přestát nebezpečné bouře, odolat nemilosrdným nepřátelům a zlato bude tvoje. Pro piráta maličkost.

Ubytování v kajutách
Piráti se ubytují na lodi v pirátském přístavu Nesytá v dřevěných kajutách. Nebo kde se jim řekne. Pirát, který se bojí, nesmí na moře a není pro něj v suché kajutě místo! V přístavu je pirátská hospoda, jídelna, latríny, ošetřovna, sudy s pitnou vodou i se střelným prachem a pro smraďochy a zavšivence i pirátské lázně s teplou vodou. Na ostrovech na piráty čekají bažiny, močály, komáři, džungle, neprostupné lesy a spousta obvyklého nepohodlí, ale také hezké pláže, skály a louky a sem tam čisté řeky. V přístavní vesnici se dá hrát příležitostně i ping-pong.

Pravidelná strava
Jídlo dostává každý pirát, jen když poslouchá a maká, 3x denně. K tomu i svačiny a příležitostně také pozvání na večerní rauty. Kdo neposlouchá, nejí a sežerou ho žraloci! Každý pirát se o sebe musí umět postarat sám! Jídlo proto jí z vlastního ešusu, který si po jídle sám umyje. Drhnutí paluby, hlídky a služby jsou na lodi na denním pořádku.

Disciplína nad zlato
Kdo chce najít zlato, musí se podřídit disciplíně. Zlaté pravidlo říká, že kapitán na lodi má vždycky pravdu! Aby vše klapalo hladce, dohlíží na piráty protřelí důstojníci, kteří nemilosrdně potlačí každou vzpouru. Bojovat a rabovat se smí jen na povel! Kdo se při boji zraní, toho sešije doktor. Ale ani smrt neomlouvá piráta z dalšího boje nebo z hledání pokladu. Piráti se rádi chlubí, proto je celý svět informovaný o jejich honbě za pokladem přes internet a Pirátský deník.

Do přístavu jen se správnými dokumenty
Do přístavu se každý správný pirát dostává koňským povozem z České Třebové. Povoz projíždí městy Ústí nad Orlicí, Hradec Králové. Kdo povoz nestíhá, ať si jde po svých! Doktor si vždycky zkontroluje, že jsou piráti schopni služby na lodi a mají tvrdý kořínek, proto musí mít každý pirát u sebe při příjezdu ty správné dokumenty.

Poplatek za pirátskou ochranu
Být pirátem je výsada, za kterou se musí zaplatit. Často krví a železem, ale hlavně penězi! Cena za každého piráta, který se přihlásí do služby, je 7.400,- Kč na hlavu. Pokud se pirát přihlásí do služby spolu se svým dalším sourozencem, platí poplatek 7.000,- Kč na hlavu. Záloha ve výši 50% se platí na kapitánský účet, č. ú: 197057157/0300 do 30. dubna 2023, zbytek je splatný do 30. června 2023. Fakturace je možná jen po domluvě. Zaplacením poplatku bere kapitán piráty pod svoji ochranu.

Pirátský úpis online
Kdo se chce stát pirátem, musí se upsat online na formuláři níže. Úpis Vám potvrdíme E-mailem zpět a pošleme Vám závaznou přihlášku, kterou budete muset vyplnit a PODEPSAT! Plnohodnotným pirátem se stáváte až okamžikem, kdy zaplatíte kapitánovi celý poplatek! Další pirátské dotazy se dají vyřešit po telefonu: 605759261 (Pavel Patera), 603110521 (Petra Felcmanová).

Leták ke stažení naleznete zde a podrobnosti o pirátech zde.

Registrace dětí na tábor byla uzavřena dne 14.07.2023. Přiblížili jsme se maximálnímu počtu pirátských míst.