Rodiče a děti 2019 - Kašpárkovy pohádky

14. ročník podzimní rodinné akce se zábavným venkovním programem pro rodiče a děti

 

 

V termínu: Pá 25.10. - Po 28.10.2019

Místo konání: chata Lenka, 240, Deštné v O. h., PSČ 517 91
GPS: 50.2923556N, 16.3466697E
 
Kdo by neznal Kašpárka, veselého pohádkového dobrodruha, který si umí poradit v každé situaci a jehož veselí a bláznovství je často nakažlivé. V každé pohádce je doma jako ryba ve vodě, potrestá kdejakou neplechu, zatímco hrdinům vždycky pomáhá. A protože má Kašpárek ze všeho nejvíc rád děti, jednou za čas si je pozve k sobě do pohádky, aby děti viděly, jak se mu v pohádce dobře daří. Takže pozor, opona se otevírá a Kašpárek začíná...

 
Kašpárkova písnička:
„Člobrdové a člobrdíci,
když padne tma, zapalte svíci,
sedněte si do křesílek,
za víčky k vám přijde snílek."

„Maličký jsem, ostýchavý,
přesto rád se s dětmi bavím,
pohádky všem vyprávím,
o princeznách, králi laskavým."

„Každý mě zná, jsem váš Kašpárek,
veselý jsem popleta,
kostýmek mám barevný, rolničky z dálek,
červený střapec jako kometa."

„Přijďte za mnou do pohádky,
jen nebuďte líní dělat samé kašpařiny.
Na cestě tam a zase zpátky,
u krále sejdeme se do hodiny."

Kde budete bydlet?
No přeci u mě v pohádce, kde jinde? Na hradě Lenka v Deštné v Orlických horách. Už tu na vás čekají teplé postýlky, vyhřátá křesílka, teplá vodička na koupání a dobré jídlo do bříška. Nebojte, královští kuchaři vám uvaří, nač si jen pomyslíte. Dlouho do noci tu bývá otevřený královský bufet, proto si doma nezapomeňte penízky a raději si na cestu přibalte i nějaké ty přezůvky, kdyby bylo třeba špatné počasí.

Jak se ke mně dostanete?

Nejlépe asi pěšky nebo vlastním povozem. Cesta do pohádky je snadná, najde ji každý, kdo má dobré srdce, zvídavou mysl a ničeho se nebojí. Čekám na vás na hradě u krále v pátek 25.10. v 17:00. Když půjde všechno hladce, vrátíte se z pohádky domů v pondělí 28.10. po snídani.

Je v pohádce draze?
Ani moc ne. Přesto i v pohádce platí, že je něco za něco. Proto pošlete králi penízky předem za to, že se o vás postará. Cena za každou osobu (rodiče nebo dítě starší 6 let) je 1.900,- Kč. Děti ve věku od 2 do 6 let zaplatí částku 1.300,- Kč a děti do 2 let můžou přijet do pohádky úplně zadarmo. Penízky posílejte na královský bankovní účet, č. ú.: 197057157/0300.

Hurá, chci jet! Kde mám vyplnit přihlášku?
Pohádkovou online přihlášku vyplňte pro každou osobu zvlášť (včetně samostatné registrace dětí) na této stránce níže. Do poznámky v přihlášce připište velikost svého trička! Nebojte, o tom, že jste se do pohádky přihlásili, se rychle dozvím a pošlu vám zpět potvrzení. Nejisté pohádkové nadšence ale u sebe nechci, to vám povídám! Proto s vámi budu najisto počítat teprve v okamžiku, kdy pošlete králi penízky na účet a to nejpozději do 20.10.2019. Pokud to neuděláte, nabídnu vaše místo dalším zájemcům, někomu s větším charakterem, a vy se do pohádky nepodíváte.

Stále něco nejsného? Kam mám zavolat?
Se vším vám umím poradit. Často ale musím pomáhat králi, proto mi pošlete raději vzkaz na e-mail info@osjo.cz. Můžete zavolat také trubadúrům do hlásné trouby: 603 110 521 (Petra Felcmanová) a 605 759 261 (Pavel Patera).

Registrace zájemců o Kašpárkovy pohádky byla ukončena dne 27.09.2019. Máme plný stav.