Vodácký výlet 2018 - Dyje

9. ročník vodácké turistické akce s výukou kanoistiky pro rodiče a děti

V termínu: Pá 15.06. večer /So 16.06. ráno – Po 18.06.2018 odpoledne

Termín akce: Pá 15. 6. večer /So 16. 6. ráno - Po 18. 06. 2018 odpoledne
Místo konání: řeka Dyje
Start: Camp Znojmo, Loucká 3608/32a, ř. km 130,3, Cíl: Hevlín, ř. km 95,3
Trasa: https://mapy.cz/s/2t0F6

O co jde?
Pod vedením zkušeného vodáckého instruktora vás naučíme základům techniky jízdy na otevřených kánoích. Na výlet vám zajistíme veškeré vodácké vybavení a postaráme se vám o dopravu lodí na začátek a z konce výletu. Plavbu zahájíme z kempu Camp Znojmo a doplujeme až do Hevlína. Cestou překonáme několik peřejí a jezů a zúčastníme se tradičních vodáckých radovánek.

Pro koho výlet je?

Vodáckého výletu se mohou zúčastnit rodiče a děti (plavci) bez vážných zdravotních problémů a všichni, kteří mají rádi přírodu a touží po mokrém dobrodružství. Každý účastník výletu bude mít na sobě plovací vestu po celou dobu plavby. Děti a mládež mladší 18 let mohou jet na vodácký výlet pouze v doprovodu plnoleté osoby, která za ně bude zodpovídat. Upozorňujeme, že řeka protéká 2,1 km skrz rakouské území včetně jednoho sjízdného jezu, nezletilé děti by proto s sebou měly mít občanský průkaz, nebo pas.

Zvládnu to?
Vodácký výlet je vhodný pro začátečníky i mírně pokročilé vodáky. První den absolvují účastníci výletu seznamovací hodinku na ovládání kánoe. Naučí se základní záběry pádlem na lodi a důležité povely nutné pro bezpečnou jízdu po řece. V následujících dnech pak budou všichni pokračovat na lodích samostatně pod dohledem zkušených vodáků. Tento rok budou denní nájezdy menší, do 14 km, bude tedy více času věnovat se případně technice, nebo ochutnávce jihomoravského vína.

Jak pojedeme?
Lodě, pádla, vesty a barely na osobní věci, které budeme potřebovat během dne, budou zajištěny z půjčovny. Ostatní věci vám budeme po domluvě převážet auty jako obvykle.

Jak budeme jíst a spát?
Jídlo je v režii každého účastníka. Program výletu je organizován vždy tak, aby bylo možné si snídani, oběd nebo večeři samostatně připravit v kempech, nebo zakoupit v restauracích a bufetech. Na možnosti stravování v následujícím kempu vás vždycky předem upozorníme. Spát pak budeme ve spacácích ve vlastních stanech nebo pod širákem v kempech.

Jak se tam dostanu?
Doprava do vodáckého kempu Camp Znojmo ani zpět není zajištěna. Doporučujeme vám proto hromadnou cestu autem, vlakem nebo autobusem po vlastní ose. Auta si budete moci u každého kempu zaparkovat.

Kolik mě to bude stát?
Cena vodáckého výletu je 1.200,- Kč za dospělou osobu nebo za děti starší 12 let. Děti ve věku od 6 do 12 let platí sníženou cenu 1.000,- Kč a děti ve věku od 3 do 6 let platí cenu 800,- Kč. Dětem mladším věku 3 let z bezpečnostních důvodů účast na výletu nedoporučujeme. V ceně je půjčovné lodí a jiného vybavení, kempovné a účast licencovaného instruktora vodní turistiky.

Chci jet!
Pokud máte o akci zájem, vyplňte elektronickou online přihlášku níže. Registraci vám potvrdíme nazpět emailem. Přihlášeným účastníkem se nicméně stáváte až plným uhrazením účastnického poplatku na bankovní účet spolku, č. ú.: 197057157/0300. Kdo nezaplatí za vodácký výlet nejpozději do 15. května 2018, s tím už nebudeme počítat a jeho místo uvolníme dalším zájemcům.

Kontakty:
Vojta Jaroš, vts.vts@gmail.com, tel.: 608 533 914.

Registrace přihlášek na vodácký výlet byla ukončena. Máme plný stav. Vodě Ahóój !