Vodácký výlet 2019 - Orlice

jubilejní 10. ročník vodácké turistické akce s výukou kanoistiky pro rodiče a děti

V termínu: Pá 21.06. večer /So 22.06. ráno – Po 24.06.2019 odpoledne

Místo konání: řeka Orlice
Ubytování: Rampa Sport, Mostecká 24, Týniště nad Orlicí
GPS: 50.1490878N, 16.0680950E
Trasy:
První den: https://mapy.cz/s/3qAS0 (23 km)
Druhý den: https://mapy.cz/s/3qASk (20 km)
Třetí den: https://mapy.cz/s/3qASu (17 km)
 
O co jde?
Víte, co znamená druhé písmeno "O" v názvu našeho spolku OSJO? Kdo neuhádl, ať se zamyslí a rovnou u toho může vyplnit přihlášku na jubilejní 10. vodácký výlet. Kam jinam než na řeku Orlici. Pod vedením zkušených instruktorů vás naučíme základům techniky jízdy na otevřených kánoích. Na výlet pro vás zajistíme veškeré potřebné vodácké vybavení a postaráme o dopravu lodí na začátek a z konce výletu. Protože je řeka Orlice splavná jen v některých úsecích, budeme celou dobu spát v jednom kempu v Týništi nad Orlicí a každý den poplujeme jinou trasu. Na cestách překonáme několik peřejí a jezů a zúčastníme se tradičních vodáckých radovánek.

Pro koho výlet je?
Vodáckého výletu se mohou zúčastnit rodiče a děti (plavci) bez vážných zdravotních problémů a všichni, kteří mají rádi přírodu a touží po mokrém dobrodružství. Každý účastník výletu musí mít na sobě plovací vestu po celou dobu plavby. Děti a mládež mladší 18 let mohou jet na vodácký výlet pouze v doprovodu plnoleté osoby, která za ně bude celou dobu zodpovídat.

Zvládnu to?
Vodácký výlet je vhodný pro začátečníky i odpočinkově pro pokročilé vodáky. První den absolvují účastníci výletu seznamovací hodinku na ovládání kánoe. Naučí se základní záběry pádlem na lodi a důležité povely nutné pro bezpečnou jízdu po řece. V následujících dnech pak budou všichni pokračovat na lodích samostatně pod dohledem zkušených vodáků.

Jak pojedeme?
Lodě, pádla, vesty a barely na osobní věci, které budeme potřebovat během dne, budou zajištěny z půjčovny. Na místo nástupu, nebo z místa výstupu, se budeme každý den dopravovat vlakem. Lodě s sebou do vlaku naštěstí brát nemusíme, ty nám samozřejmě dovezou autem.

Kde budeme spát?
Ve spacácích ve vlastních stanech, nebo pod širákem v kempu Rampa Sport.

Jak budeme jíst?
Jídlo je v režii každého účastníka. V kempu je možnost zakoupení teplého jídla, ve městě je několik restaurací.

Jak se tam dostanu?
Doprava do vodáckého kempu Rampa Sport ani zpět není zajištěna. Doporučujeme proto hromadnou cestu vlakem, autobusem, nebo autem po vlastní ose. Auta si budeme moci v kempu zaparkovat.

Kolik mě to bude stát?
Cena vodáckého výletu je 1.500 Kč za dospělou osobu nebo za děti od 13 let. Děti ve věku od 6 do 12 let včetně platí sníženou cenu 1.300 Kč a za děti od 3 do 5 let včetně zaplatíte pouhých 800 Kč. Dětem mladším 3 let z bezpečnostních důvodů účast na výletu nedoporučujeme. V ceně je půjčovné lodí a jiného vybavení, kempovné, parkovné a účast licencovaného instruktora vodní turistiky. Navíc vám letos chystáme dárek, když je ten desátý ročník!

Chci jet!
Pokud máte o výlet zájem, vyplňte online přihlášku níže. Na vodácký výlet jste přihlášeni po vyplnění registračního formuláře níže. NIcméně budeme s vámi počítat teprve až okamžikem uhrazení registračního poplatku na bankovní účet spolku OSJO, z. s., č. ú.: 197057157/0300 nejpozději do 31. května 2019. Pokud do té doby nedojde k úhradě platby, uvolníme vaše rezervované místo daším zájemců, kteří projeví o výlet zájem.
Registrace online přihlášek byla ukončena dne 17.05. Hurá, máme plný stav!

Kontakty:
Vojta Jaroš, vts.vts@gmail.com, tel.: 608 533 914.