Vodácký výlet 2020 - Berounka

11. ročník vodácké turistické akce s výukou kanoistiky pro rodiče a děti

 

Vodacky_vylet_2020_promo_obrazek 

V termínu: Pá 12.06. večer /So 13.06. ráno - Po 15.06.2020 odpoledne

Místo konání: řeka Berounka
Start: Kemp Višňová 1, Roztoky u Křivoklátu, ř. km 64,8
Cíl: Zadní Třebaň, ř. km 21,3
Trasa: https://mapy.cz/s/bupeleceka
Přihlášky: do konce května 2020

 

O co jde?
Jubilejní vodu máme za sebou a nastal čas pro trochu odpočinku. A tak jsme si pro vás letos naplánovali krátké trasy plné sluníčka na řece Berounce. Že jste ji už jeli v roce 2015? To je pravda, ale ne tenhle úsek! Pod vedením zkušených instruktorů vás naučíme základům techniky jízdy na otevřených kánoích. Na výlet pro vás zajistíme veškeré potřebné vodácké vybavení a postaráme se vám o dopravu lodí na začátek a z konce výletu. Spát budeme postupně v několika kempech ve vlastních stanech. Na cestách překonáme několik peřejí a jezů a zúčastníme se tradičních vodáckých radovánek.

Pro koho výlet je?
Vodáckého výletu se mohou zúčastnit rodiče a děti (plavci) bez vážných zdravotních problémů a všichni, kteří mají rádi přírodu a touží po mokrém dobrodružství. Každý účastník výletu musí mít na sobě plovací vestu po celou dobu plavby. Děti a mládež mladší 18 let mohou jet na vodácký výlet pouze v doprovodu plnoleté osoby, která za ně bude zodpovídat.

Zvládnu to?
Vodácký výlet je vhodný i pro začátečníky, každoročně s námi jezdí i mnoho dětí. První den absolvují účastníci výletu seznamovací hodinku na ovládání kánoe. Naučí se základní záběry pádlem na lodi a důležité povely nutné pro bezpečnou jízdu po řece. V následujících dnech pak budou všichni pokračovat na lodích samostatně pod dohledem zkušených vodáků.

Jak pojedeme?
Lodě, pádla, vesty a barely na osobní věci, které budeme potřebovat během dne, budou zajištěny z půjčovny. Převozy věcí a aut z kempu do kempu se budou dít klasickým způsobem - domluvíme se na místě.

Kde budeme spát a jíst?
Ve vlastních stanech v kempech a na veřejných tábořištích. Kempovné za vás zaplatíme, ale jídlo bude v režii každého účastníka. Vždycky vám najdeme nějakou tu správnou vývařovnu, abyste si mohli zakoupit teplé jídlo.

Jak se tam dostanu?
Doprava na start ani z cíle výletu není zajištěna. Obě místa jsou v dosahu hromadné dopravy, nebo můžete přijet autem po vlastní ose. Své čtyřnohé miláčky si budete moci v kempech zaparkovat.

Kolik mě to bude stát?
Cena vodáckého výletu je 1.200 Kč za osobu starší 12 let. Děti ve věku od 6 do 11,9 let hradí sníženou cenu 900 Kč a děti od 3 do 5,9 let zaplatí pouhých 600 Kč. Dětem mladším 3 let z bezpečnostních důvodů plavbu na lodích vůbec nedoporučujeme. V ceně výletu je půjčovné lodí a dalšího vybavení, kempovné, parkovné a účast licencovaného instruktora vodní turistiky.

Chci jet!
Pokud máte o tábor zájem, vyplňte elektronickou přihlášku na webových stránkách spolku (bude dostupná podle možností v dubnu). Na vodácký výlet vybíráme zálohu ve výši 50% z účastnické ceny splatnou obratem při registraci každého účastníka. Zbytek platby přijímáme na bankovní účet spolku do konce května 2020. Peníze vám vrátíme v plné výši zpět, jestliže nám bezpečnostní situace nedovolí výlet zorganizovat.

Mám problém nebo dotaz!
Vojta Jaroš, vts.vts@gmail.com, tel.: 608 533 914.

Leták k výletu
Ke stažení zde.

Registrace účastníků na vodácký výlet byla uzavřena dne 01.06.2020.