Vodácký výlet 2021 - Lužnice

12. ročník vodácké turistické akce s výukou kanoistiky pro rodiče a děti

 

Vodacky_vylet_2021_promo_obrazek
 

V termínu: pátek 18. 06. 2021 večer – úterý 22. 06. 2021 odpoledne

Místo konání: řeka Lužnice
Start: Kemp Vodácká základna Suchdol nad Lužnicí, ř. km 124,6
Cíl: Dráchov, ř. km 70,6
Trasa: https://mapy.cz/s/gabuvapupu

 

O co jde?
Dlouho jsme nejeli žádnou jihočeskou řeku, co říkáte? Naposledy před devíti lety... „To jsme ale taky jeli Lužnici!," řeknou ti, kteří s námi už jezdí nějaký ten pátek. „To je pravda," odpoví Vojta, „ale ne přes Novou řeku a Nežárku!" Pod vedením zkušených instruktorů vás naučíme základům techniky jízdy na otevřených kánoích. Na výlet pro vás zajistíme veškeré potřebné vodácké vybavení a postaráme se vám o dopravu lodí na začátek a z konce výletu. Spát budeme postupně v několika kempech ve vlastních stanech. Na cestách překonáme několik peřejí a jezů a zúčastníme se tradičních vodáckých radovánek.
 

Pro koho výlet je?
Vodáckého výletu se mohou zúčastnit rodiče a děti (plavci) bez vážných zdravotních problémů a všichni, kteří mají rádi přírodu a touží po mokrém dobrodružství. Každý účastník výletu musí mít na sobě plovací vestu po celou dobu plavby. Děti a mládež mladší 18 let mohou jet na vodácký výlet pouze v doprovodu plnoleté osoby, která za ně bude zodpovídat.

Zvládnu to?
Vodácký výlet je vhodný i pro začátečníky, každoročně s námi jezdí i mnoho dětí. První den absolvují účastníci výletu seznamovací hodinku na ovládání kánoe. Naučí se základní záběry pádlem na lodi a důležité povely nutné pro bezpečnou jízdu po řece. V následujících dnech pak budou všichni pokračovat na lodích samostatně pod dohledem zkušených vodáků.

Jak pojedeme?
Lodě, pádla, vesty a barely na osobní věci, které budeme potřebovat během dne, budou zajištěny z půjčovny. Převozy věcí a aut z kempu do kempu se budou dít klasickým způsobem - domluvíme se na místě.

Kde budeme spát a jíst?
Ve vlastních stanech v kempech a na veřejných tábořištích. Kempovné máte v ceně, ale jídlo bude v režii každého účastníka. Vždycky vám najdeme nějakou tu restauraci, abyste si mohli zakoupit teplé jídlo.

Jak se tam dostanu?
Doprava na start ani z cíle výletu není zajištěna. Obě místa jsou v dosahu hromadné dopravy, nebo můžete přijet autem po vlastní ose. Své čtyřnohé miláčky si budete moci v kempech zaparkovat.

Kolik mě to bude stát?
Cena vodáckého výletu je 1.200 Kč za osobu starší 12 let. Děti ve věku od 6 do 11,9 let hradí sníženou cenu 800 Kč a děti od 3 do 5,9 let zaplatí pouhých 400 Kč. Dětem mladším 3 let z bezpečnostních důvodů plavbu na lodích vůbec nedoporučujeme. V ceně výletu je půjčovné lodí a dalšího vybavení, kempovné, parkovné a účast licencovaného instruktora vodní turistiky.

Chci jet!
Tak vyplň elektronickou přihlášku níže, ať víme, že máš o výlet zájem. Předpokládáme, že vládní nařízení nám konání výletu dovolí a my nebudeme muset výlet zrušit.

Mám problém nebo dotaz!
Vojta Jaroš, vojtech.jaros@gmail.com, tel.: 377 477 419, 608 533 914.


Leták k výletu
Ke stažení zde.

Registrace účastníků na vodácký výlet byla uzavřena dne 10.06.2021.