Vodácký výlet 2022 - Ploučnice

13. ročník vodácké turistické akce s výukou kanoistiky pro rodiče a děti

 


 Vodacky_vylet_2022_promo

V termínu: Pá 17.06./večer - Út 21.06.2022 /odpoledne

Místo konání: řeka Ploučnice
Start: Průrva Ploučnice, Noviny pod Ralskem, ř.km 79,8
Cíl: Stružnice, kemp U Močálu, ř.km 30,4
Trasa: https://mapy.cz/s/cocapupade
Přihlášky: do konce května 2022

 

O co jde?
Průjezd vodním tunelem, plavba kolem skal Kokořínska, nekonečné meandry a výhledy na čedičové kužely Českého středohoří. To je severočeská Ploučnice! Pod vedením zkušených instruktorů Vás naučíme základům techniky jízdy na otevřených kánoích. Na výlet pro Vás zajistíme veškeré potřebné vodácké vybavení a postaráme se o dopravu lodí. Spát budeme postupně v několika kempech ve vlastních stanech. Na cestách překonáme několik peřejí a jezů a zúčastníme se tradičních vodáckých radovánek.
 

Pro koho výlet je?
Vodáckého výletu se mohou zúčastnit rodiče a děti (plavci) bez vážných zdravotních problémů a všichni, kteří mají rádi přírodu a touží po mokrém dobrodružství. Každý účastník výletu musí mít na sobě plovací vestu po celou dobu plavby. Děti a mládež mladší 18 let mohou jet na vodácký výlet pouze v doprovodu plnoleté osoby, která za ně bude zodpovídat.

Zvládnu to?
Vodácký výlet je vhodný i pro začátečníky. Každoročně s námi jezdí mnoho dětí. První den absolvují účastníci výletu seznamovací hodinku na ovládání kánoe. Naučí se základní záběry pádlem na lodi a důležité povely nutné pro bezpečnou jízdu po řece. V následujících dnech pak budou všichni pokračovat na lodích samostatně pod dohledem zkušených vodáků.

Jak pojedeme?
Lodě, pádla, vesty a barely na osobní věci, které budeme potřebovat během dne, budou zajištěny z půjčovny. Převozy věcí a aut se budou dít klasickým způsobem - domluvíme se na místě..

Kde budeme spát a jíst?
Přespíme ve spacácích ve vlastních stanech, nebo pod širákem v kempech. Jídlo je v režii každého účastníka. Ve všech kempech nebo v okolí je možnost zakoupení teplého jídla.

Jak se tam dostanu?
Doprava na start ani z cíle není zajištěna. Start je v dosahu hromadné dopravy, s cílem je to horší, ale na převozu auty se určitě domluvíme, jako vždy. Nebo můžete přijet autem po vlastní ose. Své čtyřnohé miláčky si budete moci v kempech zaparkovat.

Kolik mě to bude stát?
Cena vodáckého výletu je 1.200 Kč za dospělou osobu nebo za děti od 12 let. Děti ve věku od 6 do 11,9 let platí sníženou cenu 800 Kč a za děti od 3 do 5,9 let zaplatíte pouhých 400 Kč. Dětem mladším 3 let z bezpečnostních důvodů plavbu na lodích nedoporučujeme, ale pokud je přivezete, platit za ně nebudete. Pokud s námi nemůžete jet až do úterý, za víkendovou plavbu zaplatíte každý stejně 600 Kč. V ceně je půjčovné lodí a vybavení, kempovné, parkovné a účast instruktora vodní turistiky.

Chci jet!
Pokud máte o akci zájem, vyplňte pro každého účastníka zvlášť elektronickou přihlášku níže. Na vodácký výlet jste definitivně přihlášeni okamžikem uhrazení registračního poplatku na bankovní účet spolku OSJO, z. s., č. ú.: 197057157/0300 nejpozději do 31. května 2022.

Mám problém nebo dotaz!
Organizace: Vojta Jaroš, vojtech.jaros@gmail.com, tel.: 377 477 419
Přihlášky a platby: Pájič, info@osjo.cz, 605 759 261.

Leták k výletu

Ke stažení zde.

Registrace přihlášek na Vodácký výlet 2022 byla uzavřena dne 25.05.2022. Máme plný stav!